گوشی و دوربین به فضا رفت

گوشی و دوربین به فضا رفت
پدری که گوشی و دوربین خود را به فضا فرستاد

یک پدر آمریکایی برای شاد کردن کودک ۷ ساله خود یک آی- فن و یک دوربین با وضوح تصویر بالا را داخل یک بادکنک گذاشت و با فرستادن آن به ارتفاع ۳۰ هزار متری زمین را از فضا به تصویر کشید. به گزارش خبرگزاری مهر، زمانی پدرها برای فرزندان خود یک بادبادک درست کرده و همراه آنها بادبادک بازی می کردند. بعدها با توسعه فناوری، پدرها برای کودکان خود یک هواپیمای مدل کنترل از راه دور را به پرواز در می آوردند. اکنون در عصر تلفنهای همراه هوشمند، یک پدر اهل بروکلین تمام شور و اشتیاق خود را برای شاد کردن کودک ۷ ساله خود جمع کرد و به یک ایده کاملا نو رسید.

زمان دورشدن بادکنک و دوربین از زمین

این پدر، آی- فن خود را که مجهز به یک “جی. پی. اس” یکپارچه است همراه با یک دوربین با وضوح تصویر بسیار بالا داخل یک بادکنک هواسنجی ایرواستاتیک که از گاز هلیم پر شده بود گذاشت و این بادکنک را برای فیلمبرداری در یک “ماموریت فضایی خانگی” به فضا فرستاد.

دوربین

دوربین

حاصل این ابتکار، فیلمی ۹۰ دقیقه ای شد که شاید روزی به یک فیلم حرفه ای تبدیل شود اما اکنون کاربران شبکه می توانند بخشهایی از آن را روی “یو تیوب” تماشا کنند.

این پدر که “لوک گیسباهلر” نام دارد به همراه کودک ۷ ساله خود “مکس” این تیم “آی- فن فضایی- خانگی” را تشکیل دادند. به طور معمول داخل این نوع بادکنکهای کاوشگر، دستگاههای هواسنجی گذاشته شده و به هوا فرستاده می شوند.baba2

این بادکنک در کمتر از یک ساعت به ارتفاع ۱۰۰ هزار پایی (بیش از ۳۰ هزار متری) رسید.
آی- فن مجهز به “جی. پی. اس” مسیر حرکت بادکنک را نشان می داد و دوربین فیلمبرداری که داخل یک جعبه کوچک عایق گذاشته شده و سپس وارد بادکنک شده بود از فضا فیلمبرداری می کرد.
براساس گزارش نیویورک تایمز، این ماموریت فضایی در یک بعد از ظهر ماه آگوست در پارکی واقع در ایالت نیویورک در دهکده “نیوبورگ” به همراه لوک، مکس و عموی مکس انجام شد.
به محض اینکه بادکنک به ارتفاع ۱۰۰ هزار پایی رسید منفجر شد و به سرعت سقوط کرد. در هنگام سقوط، “جی. پی. اس” یکپارچه در “آی- فن” شروع به ارسال علائمی از جعبه عایق محتوی دوربین و آی- فن کرد.
خوشبختانه جعبه در فاصله حدود ۳۰ مایلی شمال “پایگاه پرتاب” در دهکده نیوبورگ در میان شاخه های یک درخت فرود آمد و به این ترتیب تمام تجهیزات فناورانه صحیح و سالم به خانه بازگشتند.

تصاویر زیبای فضایی از زمین

baba3

لحظه انفجار بادکنک در ارتفاع ۳۰ هزار متری

baba4

درج نظر